27.02.2019

До уваги керівників підприємств, установ, організацій та підприємців!

Легалізація заробітної плати є одним з резервів наповнення бюджету, кошти якого витрачаються на фінансування пенсій та грошової допомоги. Інколи підприємства та приватні підприємці застосовують нелегальні схеми виплати заробітної плати, що в свою чергу призводить до втрати соціальної захищеності нелегально працюючих осіб, перешкоджає проведенню соціальних реформ та негативно впливає на добробут кожного мешканця нашого району.

На даний час виплата заробітної плати в «конверті» та нелегальна робота стали, на жаль, нормою життя. Виплати у «конвертах» стали одною із складових тіньової економіки. Недоліки тіньової заробітної плати, як і тіньової зайнятості не тільки в тому, що бюджет недоотримує кошти, використання найманої праці без оформлення трудових відносин містить в собі багато негативних моментів,

Перш за все - це втрата страхового стажу для призначення пенсії. Сьогодні працівники не бачать проблем в отриманні «тіньової» заробітної плати, так як до кишені надходять «доходи». Надаючи згоду працювати на таких умовах, самі позбавляєте себе соціальних гарантій.

Звертаємося до громадян – вимагайте від своїх роботодавців виплату заробітної плати відповідно до законодавства прозоро і чесно, не погоджуйтесь на виплату заробітної плати в «конвертах».

Пам’ятайте, що кожна гривня податку із заробітної плати, що надійде до бюджету, вплине на забезпечення вашої гідної пенсії.

Тому, наголошуємо, чим більший розмір заробітної плати та сплачений з неї єдиний соціальний внесок – 22% від загальної суми заробітку, тим на більшу суму пенсії у майбутньому претендує громадянин, досягнувши пенсійного віку.

Також відповідально до цього питання мусять поставитися самі роботодавці, не порушувати закон, оформляти належним чином трудові відносини зі своїми працівниками. Варто не забувати, що виплата заробітної плати без сплати встановлених податків є грубим порушенням Законів України та передбачає адміністративну і кримінальну відповідальність.

Проблема гостра. Її необхідно вирішувати і в першу чергу самим працівникам, в тому числі і тим, які працюють нелегально, погодившись на неофіційне оформлення та зарплату “в конвертах”. Ця проблема стане ще гострішою, коли виникне питання оформлення пенсії чи оплати лікарняного, інших соціальних гарантій. Заробітна плата в «конверті» позбавляє працівника всіх цих можливостей і ставить під загрозу отримання заробленої пенсії, адже ця сума прихована від оподаткування і на неї роботодавець не нараховував внески. До того ж до страхового стажу зараховується лише період, пропорційний сплаченій сумі. Тому, відпрацювавши календарний рік, можна “заробити” лише кілька місяців трудового стажу. Можна зважити, що ”зекономиться” і що по-справжньому втратиться

Радимо: при влаштуванні на роботу найманим працівникам потрібно поцікавитися не тільки розміром зарплатні, а й варто запитати, як саме такі кошти будуть виплачуватись і чи здійснюватимуться відповідні відрахування.

Що потрібно робити, аби змусити свого роботодавця платити гідну офіційну заробітну плату?

Найманому працівникові необхідно зайняти чітку позицію, наполягати на виплаті заробітної плати з дотриманням вимог чинного законодавства, а про факти виплати заробітної плати “у конвертах” повідомляти органи виконавчої влади , правоохоронні органи за телефонами “гарячої телефонної лінії”, які є у кожному контролюючому органі

Шановні громадяни, роботодавці, управління соціального захисту населення Сокальської райдержадміністрації ще раз звертає увагу керівників підприємств, установ, організацій та підприємців щодо недопустимості випадків виплати заробітної плати “у конвертах”, та переваг офіційного працевлаштування.

Забезпечимо разом своє майбутнє!

Управління соціального захисту

населення Сокальської РДА

25.06.2019
Володимир Зеленський висловив розчарування рішенням ПАРЄ щодо делегації РФ та нагадав про необхідність звільнення полонених українських моряків   далі »