різне

19.07.2018

Живи та працюй в Україні

Тема трудової міграції населення та наслідків зовнішньої нелегальної трудової міграції для економіки області є надзвичайно актуальною.

Обласною державною адміністрацією вживається низка заходів з метою запобігання нелегальному працевлаштуванню за кордоном.

Насамперед, це здійснення активної інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо ризиків потрапляння у ситуації торгівлі людьми, як наслідок нелегального працевлаштування за кордоном. Це і розміщення відповідних публікацій на офіційних сторінках органів влади; проведення тренінгів з виявлення, ідентифікації та надання допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми; розповсюдження друкованої продукції, безкоштовні покази стрічки про проблему нелегальної трудової міграції «Гніздо горлиці»; проведення інформаційної акції «Подорожуй безпечно» та інші заходи.

Усі ці заходи мають на меті попередити трудове рабство та інші неприємні ситуації, у яких може опинитися трудовий мігрант.

Не без уваги облдержадміністрації залишається питання діяльності суб’єктів господарювання, які надають послуги з працевлаштування за кордоном

А таких рекрутингових компаній у Львівській області, які займаються працевлаштуванням громадян за кордоном, налічується 90.

Більша частина з них порушують ліцензійні умови провадження господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном:

- не подають звітності про працевлаштованих ними осіб, тобто:

- здійснюють діяльність не за місцем реєстрації, зазначеним у ліцензії на посередництво у працевлаштуванні за кордоном, і не повідомляють про це, орган, який видав ліцензію,

- інформація про діяльність не розміщують у доступному для відвідувачів місці.

Підтвердженням цього є результати перевірок, здійснених Головним управлінням Держпраці у Львівській області, та підсумки відвідування фахівцями центрів зайнятості суб’єктів, які отримали ліцензії на працевлаштування за кордоном, з метою надання консультаційних послуг.

З метою врегулювання цього питання облдержадміністрація звернулася до Міністерства соціальної політики України з ініціативою внести зміни до чинного законодавства в частині анулювання ліцензій на працевлаштування за кордоном тим суб’єктам господарювання, які порушують ліцензійні умови провадження господарської діяльності з працевлаштування за кордоном.

Верховною Радою України у першому читанні прийнято проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо провадження господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном», яким передбачається посилення контролю за діяльністю суб’єктів господарювання, які здійснюють працевлаштування за кордоном, зокрема вводиться диференційована система штрафних санкцій за порушення вимог провадження діяльності та адміністративна відповідальність за невиконання законних вимог органу ліцензування щодо усунення порушень. Крім цього, законопроектом надаються повноваження Міністерству соціальної політики України на позапланові перевірки ліцензіатів у разі виникнення ризику потрапляння осіб у ситуації, пов’язані з торгівлею людьми, виявлення інформації про порушення ліцензіатом ліцензійних вимог.

Згаданий законопроект готується до другого читання.

Говорячи про трудових мігрантів, важливо наголосити і на такому моменті, коли людина тривалий час працює за кордоном, не сплачує жодних податків, проте, користується державними допомогами, компенсаціями, отримує субсидію та інші державні соціальні виплати.

З огляду на це, органами соціального захисту населення організована робота щодо здійснення перевірок правомірності отримання соціальних виплат особами, які працюють за кордоном.

Найперше це стосуються компенсаційних виплат на догляд за інвалідом І групи або престарілими старше 80 років.

Громадяни оформляють згадану виплату, але догляд не здійснюють, оскільки, до прикладу, перебувають на заробітках за кордоном.

Обов’язковими умовами одержання зазначених виплат є умова перебування згаданих осіб на території України, оскільки це є підставою здійснення фактичного догляду при одержанні компенсації та чинником, який визначає статус малозабезпеченої сім’ї.

Хочемо наголосити, що якщо одержувач зазначених виплат перебуває та працевлаштований за кордоном – вказані виплати припиняються та скасовуються. На сьогоднішній день виявлено та припинено 311 виплат особам, які працювали за кордоном.

Варто зазначити, що органами соціального захисту населення постійно проводиться перевірка щодо виїзду за кордон одержувачів допомог. Зокрема, здійснюються запити до державної прикордонної служби, здійснюються акти обстеження стосовно факту здійснення догляду тощо. Також інформація про неофіційне працевлаштування за кордоном є важливим фактором що призводить до скасовування або не призначення житлової субсидії та допомоги малозабезпеченим сім’ям, у складі яких є непрацюючі особи.

25.06.2019
Володимир Зеленський висловив розчарування рішенням ПАРЄ щодо делегації РФ та нагадав про необхідність звільнення полонених українських моряків   далі »

24.06.2019
Короткостроковий пріоритет – це боротьба з контрабандою та рейдерством – Президент на зустрічі з представниками ділових кіл   далі »