різне

20.05.2018

На Сокальщині відзначили 100-річчя від дня народження Василя Василяшка

20 травня в Народному домі с.Завишень відбулася урочиста академія з нагоди 100-річчя від дня народження українського військового діяча Василя Василяшка (псевдо «Перемога»). Священники о. Петро Звір та о. Роман Білецький розпочали захід молитвою. З вітальним словом до присутніх звернулися заступник голови Сокальської райдержадміністрації Микола Поліщук, голова районної ради Микола Пасько, депутат районної ради Олег Солодяк та інші. Племінники Василя Василяшка передали портрет і нагороди свого дядька в музей «Сокальщина». Долучилась до заходу Сокальська районна асоціація інвалідів в рамках проекту «Місце зустрічі: діалог» за підтримки німецького фонду «Пам’ять. Відповідальність.Майбутнє» та ВБО «Турбота про літніх людей в Україні» із частуванням та бесідою «Героїв не забувають». На завершення відбувся концерт.

Довідка: Василь Іванович Василяшко (псевдо: Перемога, Вірний, Пантера) народився 13 квітня 1918 в с. Завишень Сокальського району Львівської області, загинув 18 (або 16) лютого 1946 у лісі між с.Боянець і с.Купичволя, тепер Жовківський район, Львівська область) — український військовий діяч, сотник Української повстанської армії, командир сотні «Галайда-1» (серпень 1944 — вересень 1945), згодом куреня «Галайда» і 12-го (Сокальського) Тактичного відтинку «Климів» воєнної округи-2 «Буг» оперативної групи «УПА-Захід». Кавалер трьох нагород ордену Бойової Заслуги УПА — Лицар Бронзового, Срібного (2-го класу) і Золотого (1-го класу)Хрестів Бойової Заслуги. Єдиний діяч УПА який тричі нагороджений цими відзнаками за життя. Один із двох діячів УПА, які були кавалерами трьох Хрестів ордену Бойової Заслуги.

23.06.2018
Вітання Президента України з нагоди Дня державної служби   далі »

23.06.2018
Вітання Президента України випускникам закладів освіти 2018 року   далі »