Сектор з питань цивільного захисту

09.01.2018

Шановні мешканці Львівської області!

Порушення правил безпеки при експлуатації в холодну пору року пічного і газового опалення - поширена причина виникнення пожеж у побуті та нещасних випадків, пов’язаних з отруєнням чадним газом. Так, від початку 2018 року в області через отруєння чадним газом постраждало 6 осіб, з них - 3 дітей. На щастя обійшлося без смертельних випадків.

У зв’язку із перепадами атмосферного тиску під час коливання температури повітря порушується тяга в димових і вентиляційних каналах, що негативно впливає на роботу газового і пічного обладнання, тому закликаємо мешканців області неухильно дотримуватися наступних правил:

у разі використання для опалення газових приладів

- у сильний вітер не рекомендується користуватися газовими опалювальними приладами та колонками, які мають відвід продуктів згоряння в димоходи, оскільки є загроза виникнення зворотної тяги, при цьому продукти згоряння попадають у приміщення;

- у період різких похолодань власники житлових будинків повинні проводити огляд оголовків димоходів і вживати заходи щодо запобігання їх обмерзання та закупорювання димоходів;

- не використовувати для обігріву приміщень несертифіковані та саморобні нагрівальні прилади, газові кухонні плити;

у разі використання пічного опалення

- протягом усього опалювального сезону слід очищати димоходи та печі від сажі, щоб не сталось її займання. Очищення від сажі та різноманітного бруду необхідно провадити для опалювальних печей періодичної дії на твердому та рідкому паливі - не рідше одного разу на три місяці;

- усі димові труби та стіни на горищі, через які прокладено димові канали, повинні бути заштукатурені й побілені;

- біля кожної печі перед топковим отвором на горючій підлозі слід прибити металевий лист розміром не менше 0,5 х 0,7 м;

Під час використання пічного опалення не допускається:

- залишати печі, які топляться, без нагляду або доручати нагляд за ними малолітнім дітям;

- користуватися печами, які мають тріщини;

- розміщувати паливо, інші горючі речовини та матеріали безпосередньо перед топкою;

- сушити й складати на печах одяг, дрова, інші легкозаймисті предмети та матеріали;

- застосовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючі рідини;

- використовувати дрова, довжина яких перевищує розміри топки;

- залишати печі, які топляться, із відкритими дверцятами топки;

- зберігати у приміщенні запас палива, який перевищує добову потребу;

- зберігати запальнички та сірники у легкодоступних для дітей місцях. Діти віком від двох років здатні самостійно їх запалити.

До уваги користувачів побутових електронагрівальних приладів!

- не залишайте без нагляду, у разі виходу з приміщень, увімкнені в електромережу нагрівальні прилади;

- намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно кілька побутових електроприладів великої потужності;

- не застосовуйте саморобні некалібровані плавкі вставки в запобіжники електричного струму.

З А П А М ’Я Т А Й Т Е :

Ваше життя та здоров’я перш за все залежить від вибору правильної поведінки. Не нехтуйте правилами безпеки. Будьте обережні!

20.09.2018
Президент: Росія має повернути Крим, відшкодувати Україні завдані збитки та гарантувати не повторення агресії   далі »

20.09.2018
Послання Президента України до Верховної Ради України «Про внутрішнє та зовнішнє становище України в 2018 році»   далі »