промисловість

29.05.2017

На Сокальщині з робочим візитом побував міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик

29 травня міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик здійснив робочу поїздку на Львівщину. В рамках поїздки він, зокрема, побував на шахтах «Лісова» та «Степова» ДП «Львіввугілля». Голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка, народні депутати України Михайло Бондар та Олег Мусій, перший заступник голови Сокальської райдержадміністрації Ірина Задолинна також спілкувалися з гірниками.

На шахті «Лісова» Ігор Насалик презентував схвалену Урядом Концепцію реформування та розвитку вугільної промисловості на період до 2020 року. Згідно з планом реалізації Концепції кошти на гірничошахтне обладнання надасть держава, реструктуризує борги та змінить організаційну структуру, перевівши вугільну галузь на бездотаційний і самоокупний режим діяльності. Видобуток вугілля на українських шахтах до 2018 року має досягти 8,7 млн тонн, це дасть можливість у 2019 році повністю відмовитися від антрациту на ТЕС. Протягом перехідного періоду, 1 рік та 2 місяці, шахти повинні працювати як відокремлені підрозділи й самостійно напрацьовувати кошти на зарплату та технологічні витрати. Скеровуючи сьогодні під державні гарантії кредитні кошти на ГШО для перспективних очисних забоїв, Міненерговугілля розраховує зробити достатню реновацію обладнання.

На «Степовій» відбулася нарада з керівництвом та трудовим колективом шахти, брифінг для ЗМІ. Ігор Насалик пообіцяв, що у разі реалізації Концепції за рік зарплата гірників зросте удвічі.

Голова ЛОДА Олег Синютка висловив позицію обласної виконавчої влади щодо запропонованої реформи – при ціні 2000 грн. за тонну вугілля й модернізації обладнання за допомогою держави усі шахти можуть працювати рентабельно й їх працівники отримуватимуть зарплату в залежності від результатів роботи.

Проте профспілкові лідери та гірники активно дискутували з високопосадовцями щодо запропонованих змін у структурі. Місцеві шахтарські профспілки вважають за необхідне зберегти ДП «Львіввугілля» у єдиному майновому комплексі. На їх думку, отримавши обіцяні кошти на модернізацію шахт та охорону праці, держпідприємство наростить вуглевидобуток й достатньо зароблятиме й без виокремлення шахт. Натомість Міністр наголосив, що Концепція схвалена Урядом й, відповідно, є позицією держави. Також Ігор Насалик відзначив, що жодне вугілля не вартує людських жертв, а тому буде знято мораторій на перевірки стану охорони праці вугільних шахт інспекторами Держпраці й виділено значні кошти на придбання ЗІЗ.

25.06.2019
Володимир Зеленський висловив розчарування рішенням ПАРЄ щодо делегації РФ та нагадав про необхідність звільнення полонених українських моряків   далі »

24.06.2019
Короткостроковий пріоритет – це боротьба з контрабандою та рейдерством – Президент на зустрічі з представниками ділових кіл   далі »